Recenze hotelů
Kuba

Napište svou recenzi

Celkem: 2,2 Příšerná dovolená. Škoda peněz. Nikdy více!

 • 1 Ubytování
 • 2 Strava
 • 6 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Příšerná dovolená. Škoda peněz. Nikdy více! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování byl pro nás jak špatný vtip. Záchod nesplachoval. Okno nešlo otevřít, bylo zabité hřebíky. Za dva dny nám vyměnili pokoj, ale přesvědčili jsme se, že všude to je stejné, posuvné dveře nešly zavírat, ručníky jsme měly jedny za celou dovolenou, toaletní papír nebyl, deky smradlavé snad použité, zatuchlé. Celý pokoj smradlavý a tmavý. Opravdu strašné, o ručníky na pláž jsme chodili žádat několikrát každý den, ale bohužel prostě celých 10 dnů nebyly. A my tak neměli ani ručníky.

Strava
Strava vyloženě odporná. Zákusky chutnaly jak mouka s cukrem, nedaly se jíst. Maso skoro nebylo. Když už tak fakt nedobré, ovoce kyselé. Jídelna narvaná, nebylo si kde sednout. Vždy chyběly čisté příbory nebo skleničky. Jediné co bylo dobré bylo pečivo a pizza, to je ale vše. Mléko tam také vůbec neměli. Havrani vám venku jedli z talířů.

Služby hotelu
Služby byly opět strašné, neochota, všechno šílené předražené, dvě měny sloužily k okrádání turistů. Za výlet do Havany jsme dali 2000 korun na hodinu. Obyvatelé smutní, utrápení a chudí. Havana horší Chánov. Už tam nepojedu jen proto, že všechno jde jen komunistickému státu a lidé jsou neuvěřitelně chudí. Škoda, že jsem takové informace neměla předem. Den před odjezdem nám zrušily let, chtěli jsme se spojit s delegátem, který na nás vůbec nebyl zvědavý a vůbec nepřijel a telefony nezvedal. Na recepci nám nedali ani zavolat, museli jsme platit asi 120 korun za minutu hovoru. Tak jsme radši zavolali od sebe asi za 60 korun za minutu. Absolutně neochotní pomoc a furt natažený ruka na peníze. Nakonec jsme čekali na letišti asi 6 hodin, protože posunutí dopravy na letiště nikoho nezajímalo a přestože jsme to už platili, přistoupili by na to jen pokud bychom dále zaplatili částku asi 200$ znovu. Prostě peklo. Wifi placená a jen na recepci. Po hodině přestane fungovat.

Pláž
Jediná pláž byla hezká. Moře krásné, čisté. Pláž tolik čistá už nebyla, ale furt to nebylo hrozné. Moře a pláž byla jediná pozitivní stránka celé dovolené. Podmořský svět bohužel mrtvý, při šnorchlování jsme neviděli ani rybičku.

Anonym, 23.05.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Be Live Experience Turquesa

Byla tato recenze užitečná? Ano (9) Ne (2)

Celkem: 10 Kuba zustane navzdy v mem srdci. Kubanci jsou laskaví,pracoviti.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kuba zustane navzdy v mem srdci. Kubanci jsou laskaví,pracoviti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Konkretne hotel Valentin Perla Blanca byl luxusni.Cisty, evropsky,prispisoben evropskemu turistovi

Strava
Denne gril k obedu i veceri. 5 druhu mas,anglicka snidane a vsechny pokrmy z vajec. Desitky ovocnych stav,vody,kavy,pivo.

Služby hotelu
Kuba mi zustala navzdy v srdci.

Pláž
Krasnejsi pisek a more jsem jeste nevidela

Monika P., 17.04.2020, Datum pobytu: 25.2. - 8.3.2020
Oblast: Kuba Kuba, Cayo Santa Maria, Hotel: Valentín Perla Blanca

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (2)

3 fotografie

Celkem: 1,6 Se zájezdem jsme hrubě nespokojení a jsme velmi zklamaní.Cena zájezdu v žádném případě neodpovídá realitě ani nabízeným službám. V roce...

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 4 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Se zájezdem jsme hrubě nespokojení a jsme velmi zklamaní.Cena zájezdu v žádném případě neodpovídá realitě ani nabízeným službám.

V roce 2016 jsme absolvovali zájezd do stejné destinace a proto bohudík/bohužel můžeme srovnávat.Jde o velmi strmý úpadek jak v kvalitě hotelů , tak i v jeho službách.Totéž lze říci také o prostředí na Kubě (v Havaně) a bohužel i na ostrově Cayo Largo.

Dovolenou v této destinaci jsme se rozhodli zopakovat k našemu 30.výročí svatby ,protože jsme zde v roce 2016 prožily nejkrásnější dovolenou ze všech a o to větší zklamání to bylo.

Tento zájezd za cenu ,kterou jsme zaplatili ,rozhodně nemůžu nikomu doporučit a naopak podávám reklamaci na kompenzaci jak služeb a servisu neodpovídajícím kategorii hotelů uvedených ve smlouvě ,tak na zkrácení pobytu na ostrově Cao Largo o dva dny ,tak i na celkové zkrácení celého pobytu.Rovněž požaduju uhrazení nákladů za ubytování v hotelech do doby odletu ,které jsem musel na místě hradit ,jinak jsme s manželkou zůstali na ulici v Havaně! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Copacabana neodpovídá hotelu kategorie 3 hvězdiček a ohodnotil bych to spíše jako lepší ubytovnu nebo max 1hvězda!

Hotel Sol Cayo Largo jsem dobře znal z pobytu v roce 2016 a z předchozích 4+ nyní dosahoval max kategorie 2+ hvězdiček.

Strava
Při přespání z 12.3. na 13.3.2020 v Copacabaně se předem připravená "snídaně" nedala jíst a kafe,které jediné jsme požadovali nám odmítli udělat.

Při pobytu v Sol Cyao Largo byla strava lepší ,ale dost omezená a neustále se to opakovalo a ryby nebyly vůbec a ovoce kromě melounu a občas ananasu bylo kompotované ,.....po týdnu se to již nedalo jíst a tak jsme obědy v podstatě vypustily.

Situace se ještě zhoršila v souvislosti s panikou Koronaviru ,kdy se uzavřela velká část resortu a strava se ještě omezila a zredukovala!Na většinu požadavků a objednávek byla odpověď : omlouváme se,není (např.brambory,bílé víno ,ryby atd...)

Nápoje nás úplně zklamaly!!Piňakoládu dělali z nějakého zmraženého polotovaru!!! a byla hrozná ,tak jsme si jí už vůbec nedali , a i ostatní nápoje za moc nestály.Mochito s bílím cukrem a bez limetek,které neměli k dispozici ,taky není k pití.Rum s kubánskou kolou se taky nedá nazvat Kube libre....

Služby hotelu
Copacabana : pokoj byl cítit plísní ,klimatizace se nedala regulovat a buď šla příliš anebo vůbec ,balkon neudržovaný a silně znečištěný od výkalů ptáků , v noci netekla voda.Personál se přesto snažil a v krizové situaci kontaktoval Cubatour,aby pomohl vyřešit ubytování ,které někdo stornoval.Pomohl nakonec až konzulát CŘ,který pro nás vyjednal cenu na jednu noc.

Sol Cayo Largo : pokoj byl lépe vybavený ,ale nesvítily některé světla,protože neměly žárovky ,nešel větrák v koupelně s WC což byl problém ,protože tam bylo neotvírací okno! a tím možnost větrání jinam než do pokoje.Personál se snažil ,ale kde není co brát ,tak je to těžké zachovat aspoň nějakou úroveň.

Pláž
Copacabana : první přenocování ,jsme neměli čas na cokoliv ,vzhledem k odletu na Cayo Largo v 7:05 a vstávání v 02:30h.

Při druhém jsme se do bazénu nedostali ,protože jsme si zaplatili pouze přespání se snídaní....

Sol Cayo Largo : moře je nádherné a čisté ,bohužel jsme se mohli vykoupat pouze první den ,kdy byl žlutý praporek a vzhledem k větru a vlnám bylo možné koupání v moři na vlastní nebezpečí.Všecky ostatní dny pobytu byl červený praporek a tak bylo koupání v moři zakázáno!!Vítr byl trvalý ještě silnější a vlny velmi nebezpečné.

Na pláž jsme se těšili ,ale oproti roku 2016 jí větší část "zmizela" do moře a v tom zbytku bylo těžké najít místo pod zbylými slunečníky i při cca třetinové obsazenosti resortu!!Nakonec se dalo usadit mezi strmější kamennou částí břehu ,která dřív nebyla vůbec využívaná.Plážový bar,který byl dříve cca 15-20 metrů na překrásné písečné pláži nyní musel být na kůlech a i ty už omývaly vlny z moře!

Theodor Röhrl, 30.03.2020, Datum pobytu: 12.3. - 25.3.2020
Oblast: Kuba Kuba, Cayo Largo, Hotel: Sol Cayo Largo

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (1)

Celkem: 7,2 Poněkud opotřebovaný nábytek, jižanský přístup k údržbě, ale dobrý úklid a čistota.

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Poněkud opotřebovaný nábytek, jižanský přístup k údržbě, ale dobrý úklid a čistota. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídá méně náročnému standardu.

Strava
Vyhovující.

Služby hotelu
Dobrý

Pláž
Dobrá dostupnost i čistotou proti Turecku horší.

Evžen Bitala, 23.03.2020, Datum pobytu: 7.3. - 18.3.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Memories Varadero Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 5 Všechen personál má nataženou ruku pro bakšiš, ale za to člověk nedostane nic navíc. Spíše nedostane ani to co dostat má. Úroveň hotelu ***.

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Všechen personál má nataženou ruku pro bakšiš, ale za to člověk nedostane nic navíc. Spíše nedostane ani to co dostat má. Úroveň hotelu ***. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
WC nesplachovalo, dveře na balkon nešly otevřít, špinavé ručníky odnesly a nové nepřinesly, lednici doplnily až po několika urgencích, ve sprše vyrostla plíseň, dveře na WC byly vyražené.

Strava
Jídla bylo dostatek, ale většinou bylo studené (proto hovězí a skopové nepoživatelné). Pokud bylo jídlo teplé, bylo chutné.

Služby hotelu
Bary, animační programy OK.

Pláž
Vzdálenost pokoj, pláž = 1km. Pláž a lehátka byly v pořádku. Pouze jeden bar u vchodu na pláž.

Anonym, 22.03.2020, Datum pobytu: 11.1. - 22.1.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Grand Memories Varadero

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Boli sme spoznavat krajinu a nie hotely.

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Boli sme spoznavat krajinu a nie hotely. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba velka, poriadne neupratana a v kupelni plesen.

Strava
Zakladna, nic specialne. Maso nedokorenene a nedopecene.

Služby hotelu
Napoje 24 hod. Chybali pohare.

Pláž
Cista, dostatocne mnozstvo lehatok.

Peter Lacko, 19.03.2020, Datum pobytu: 8.3. - 16.3.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Labranda Varadero Resort (ex. Naviti Varadero)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,6 Paráda

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Paráda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chtěli jsme dvojlůžkový a dostali jednolůžkový, jinak celkový dojem paráda

Strava
Vice obměny, jinak dobrý

Služby hotelu
Dobrý jen rozšířit wifi na pokoj

Pláž
nádhera

Pavel Tichý, 18.03.2020, Datum pobytu: 3.3. - 15.3.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Occidental Arenas Blancas (ex. Barceló Solymar Arenas Blancas)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 velký hotel, spousta aktivit pro všechny věkové kategorie. Jako každý rok jsem chodil jako velká část skupiny.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velký hotel, spousta aktivit pro všechny věkové kategorie. Jako každý rok jsem chodil jako velká část skupiny. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 18.03.2020, Datum pobytu: 11.2. - 18.2.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Paradisus Varadero Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 velký hotel, spousta aktivit pro všechny věkové kategorie. Jako každý rok jsem chodil jako velká část skupiny.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velký hotel, spousta aktivit pro všechny věkové kategorie. Jako každý rok jsem chodil jako velká část skupiny. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 18.03.2020, Datum pobytu: 11.2. - 18.2.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Paradisus Varadero Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Nedostatek lehátek a plážových osušek Pláž nádherná.

 • 5,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Nedostatek lehátek a plážových osušek Pláž nádherná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nedostatek ručníků. Byly vyměňovány za 2až 3dny. 3 dny jsme se nemohly dostat večer do pokoje. Po dlouhé době došlo na výměnu zámku.

Strava
Strava výborná. Čisté stoly, ochotný personál

Služby hotelu
Až na pár věcí docela dobré

Pláž
Krásná ,udržovaná . Bohužel na březen moc lidí a hlavně nedostetek lehátek a slunečníků ,jak na pláži tak u bazénu

Jana Dědičová, 18.03.2020, Datum pobytu: 3.3. - 15.3.2020
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Grand Memories Varadero

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

2 fotografie