Recenze hotelů
Hvar - Chorvatsko

Napište svou recenzi

Celkem: 6 První dojem byl jako na podnikové rekreaci v sedmdesátých letech za Tita. Nakonec se z toho vyvinula příjemná, nenucená dovolená, vše...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
První dojem byl jako na podnikové rekreaci v sedmdesátých letech za Tita. Nakonec se z toho vyvinula příjemná, nenucená dovolená, vše nějak nenásilně fungovalo a klapalo, jídlo bylo velice dobré, hlavně masa a ryby, služby taky fungovaly bez větších problémů. Právě v té nenucenosti, uvolněnosti, neorganizovanosti a pohodě spočíval největší klad pobytu. Nikdo nic nenařizoval, neorganizoval a přesto se všichni chovali slušně, nenarušovali noční klid, nic se neztrácelo. Klientela byla mezinárodní mix, vedle domácích a Slovinců bylo i hodně Čechů, Slováků, Poláků, Maďarů, Italů, Němců, Rakušanů, Britů a dalších, jak klientů CK, tak individuálních. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jde o rozsáhlý, do borovicového lesa na břehu starigradského zálivu zasazený komplex Hellios pozůstávající ze dvou hotelů Arcadia a Lavanda, několika bloků třípodlažních dependancí s pokoji u Lavandy a samostatných apartmánů, vše odhadem z přelomu 70-tých a 80-tých let minulého století, tj. z časů Titovy Jugoslávie. Od té doby prošel minimálními změnami, hotelová část byla klimatizována. My jsme bydleli v panelové Dependanci 1 hotelu Lavanda, která byla bez klimatizace, pouze se stropní vrtulí nad postelí. Pokoje jsou menší, dvoulůžkové, některé s přistýlkou (rozkládací křeslo), vcelku účelně zařízené s vestavěnou skříní v předsíní a s malou koupelnou se sprchovým koutem, WC, umyvadlem a fénem. Plusem je silný proud osvěžující studené i teplé vody, žádné úsporné baterie! Všechny pokoje mají balkóny s výhledem na moře (vzrostlé stromy sice v nižších podlažích brání výhledu, na druhé straně ale příjemně stíní). Úklid na přání i každý den včetně výměny ručníků a doplnění toaletního papíru. V Dependanci 2 již byla klimatizace a taky tzv. rodinné pokoje, tj. 2 stejné sousední pokoje se spojovacími dveřmi pro 4 osoby. Velice nám chyběly lednice, údajně na některých rodinných pokojích ale jsou.

Strava
All inclusive light zahrnovalo snídani, oběd a večeři bufetovou formou. Jídlo poněkud jednotvárné, občas se opakovalo, ale většinou bylo velice chutné a bylo ho pořád dost. Nejstereotypnější byla snídaně, prakticky každý den totéž. Tři druhy míchaných vajíček (samotné, se šunkou a sýrem nebo na cibulce), výborná klobása, párky, pečená zelenina, vajíčko na tvrdo a nějaká kaše. Plus studená klasika - asi 4 druhy měkkých salámů, tvrdý sýr, rajčata, paprika, okurky a další zelenina, salátové dresinky, několik druhů ovoce, musli, marmelád, jogurtů, máslo, tavený sýr, k pití káva z automatu, čaj, voda, mléko, 3 druhy džusů, voda. K obědu i večeři vždy 2 druhy polévek, jeden vývar a jedna zeleninová - ty byly nejslabší, 3-5 druhů mas (alespoň jedno vepřové, hovězí a drůbeží, někdy pečená i dušená nebo s omáčkou. Jednou bylo ražniči, jednou čevapčiči, jednou skopové. Dále 2-3 druhy ryb, opakovaně na různé způsoby tuňák, losos, makrela, pečené sardinky, sépie, smažené rybí prsty, 2-3 druhy dušené i pečené zeleniny (hrášek, fazolky, mrkev, cuketa, papriky), příloh - brambory, bramborová kaše, rýže, těstoviny. Pokaždé i špagety s 3-4 druhy omáček (tomatová, sýrová, s mořskými plody, boloňská a jiné). Ještě bohatší salátový bar než ke snídaní, vynikající rajčata. Úžasné moučníky, ale taky pudingy a zmrzliny a ovoce, především výborné melouny, ale i pomeranče, jablka, banány, kiwi a další. K pití kromě limonád a vody také točené pivo a víno. Excelentní kafe u baru za 8 kuna (necelých 30 Kč).

Do města je to podél břehu zálivu asi 15 minutová procházka, cestou hned za hotelem jsou 3 pěkné restaurace a oblázková pláž. Dále se nachází půjčovna kol, motocyklů, aut či člunů, palačinkárna, supermarket Tommy a tržnice otevřená od rána do noci. Na promenádě jsou pak desítky dalších restaurací, cukráren a obchůdků.

Služby hotelu
Bazén, dětské brouzdaliště s lehátky zdarma, bar u jídelny, bar u bazénu, minigolf, ping pong, mini klub pro děti, animační programy pro děti i dospělé v režii slovinské cestovky Relax, Fish piknik v pátky, fakultativní výlety po ostrově nebo na bračský Bol.

Pláž
Hned naproti hotelu, skalnatý břeh s betonovými platy a schody do vody s lehátky za 20 kun na den, malá oblázková pláž pro děti, větší pak u hotelu Arkadia nebo na opačnou stranu asi 150 m směrem do města. U té jsou i nafukovací skluzavky a další vodní atrakce přístupné za úplatu.Najdou se romantická zákoutí, všude dostatek laviček, malé přístaviště odkud v hodinových intervalech jezdí vodní taxi do Stari Gradu nebo na přání i k ferry.

Arpad A., 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Lavanda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Resort byl hezký, není to nic extra, ale není to ani špatné. Resort je v kopci a my měli štěstí, že jsme bydleli v části, která byla...

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Resort byl hezký, není to nic extra, ale není to ani špatné. Resort je v kopci a my měli štěstí, že jsme bydleli v části, která byla přímo u moře, takže na nejbližší pláž, resp. zpevněná pláž byla co by kamenem dohodil. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nic moc, kdo potřebuje mít luxus, tak ať sem nejezdí. Ten komu nevadí nedokonalosti, tak bude v pohodě. Pokoje byly "opotřebené", bylo vidět, že hotel moc do pokojů neinvestuje. Odpovídá to tedy úrovni **, takže my jsme s tím počítali.

Strava
V hotel velmi dobře vaří. Sice bych tam déle než týden tuto stravu nemohl jíst - týden bohatě stačí, ale moc nám tam chutnalo. Z tohoto pohledu to bylo vemi dobré.

Na stravě nám nejvíce vadilo, že při snídani, si vedle u stolu zapálili cigarety a totéž i při večeři. Bylo to nechutné snídat vedle kuřáků. Hotelu bych doporučil, aby buď zakázal kouřit v době jídla, nebo aby kuřáky oddělil od nekuřáků. Je velmi nevychované kouřit jiným lidem do jídla. Navíc, když si mohli zajít o patro níže, sednout si do baru a tam si mohli hulit. Ten komu vadí cigaretové výpary si tu moc to dobré jídlo neužije...

Služby hotelu
Služby hotelu jsme moc nevyužívali. Můžeme posoudit jen animátory pro děti, kteří tam byli aktivní; bar v hotelu byl fajn; večerní programy byly spíš pro věkovou kategorii 40+ (zejména když večer hrála k tanci a poslechu Chorvatská obdoba Evy a Vaška :D). I osazenstvo hotelu tomu odpovídalo.

Pláž
Resort se táhne podel skalnatého pobřeží, takže je možné se do moře dostat relativně snadno. Nejedná se v podstatě o pláže, ale kamenem zpevněná/vyrovnaná místa, kde se dá dostat do moře. My jsme využívali kamenné pláže, která byla super, ale vedle ní byla i oblázková pláž nikterak velká.

Jiří Rotschedl, 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Adriatiq Fontana Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Pozitivni

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pozitivni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Slušné,odpovídající hvězdičkám hotelu,chybí malá chladnička

Strava
Výborná

Služby hotelu
Dobré

Pláž
Výborná

Roman J., 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Arkada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Velmi pekny a udrziavany areal, krasna plaz a ciste more. Starsi hotel s jednoduchou stravou.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pekny a udrziavany areal, krasna plaz a ciste more. Starsi hotel s jednoduchou stravou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starsieho data, depandans kde sme byvali presla rekonstrukciou ale ta sa nedotkla kupelne ktora by urcite potrebovala obnovu.

Strava
Priemer. Ryby boli vyborne, ale inak chut aj vyzor jedla na urovni skolskej jedalne.

Pláž
Plaz kamienkova, aj betonove platne. More ciste a teple. Malebna zatoka.

Gabriela M., 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Depandance Lavanda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Hotel i stravování skvělé a v pěkném místě.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel i stravování skvělé a v pěkném místě. Zobrazit celou recenzi

Stanislav V., 14.08.2019, Datum pobytu: 2.8. - 11.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Lavanda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 příjemná dovolená plná zážitků kladných i záporných

 • 5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
příjemná dovolená plná zážitků kladných i záporných Zobrazit celou recenzi

Ubytování
starší hotel chátrající létama,ale to jsme čekali

Strava
strava vynikající od ryb,hovězí,saláty,zeleniny,ovoce,kdo co snědl a měl chuť

Služby hotelu
nedostatečná výměna ručníků 1x za týden je málo

Pláž
pláže čisté oblázkové ,kamenité,čistá voda,doporučuji boty do vody

Milan Andrýsek, 14.08.2019, Datum pobytu: 2.8. - 11.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Arkada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Bezdomovci mají lepši socialni zazemi na charitě

 • 2,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Bezdomovci mají lepši socialni zazemi na charitě Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani v hroznem stavu pokoj,dveře vykopnute skřině zničene . Vybydlene pokoje

Strava
Strava byla užasna velky vyběr dostatek jidla

Služby hotelu
Dobře Vybydlene

Pláž
Plaž byla kvalitni oblazkova pozvolny vstup do vody

Luděk Teplíček, 12.08.2019, Datum pobytu: 30.7. - 8.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Arkada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 3,2 Vaše nabídka neodpovídá skutečnosti, není vhodné pro rodinu s malým dítětem. A k tomu ještě 130 schodů tam a zpět po každém opuštění z...

 • 2 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Vaše nabídka neodpovídá skutečnosti, není vhodné pro rodinu s malým dítětem. A k tomu ještě 130 schodů tam a zpět po každém opuštění z ubytování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
První dojem šok, ubytování nám nepřipadalo jako hotel.

Strava
Strava byla jediná kladná stránka dovolené.

Služby hotelu
Nevytřené podlahy.

Pláž
Malá s velkými kameny, nevyhovující pro děti.

Pavel Struhař, 07.08.2019, Datum pobytu: 28.7. - 4.8.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Fontana Resort (Jelsa)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Skvělá dovolená na ostrovu Hvar.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená na ostrovu Hvar. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v soukromí v domě. Všude čisto, klimatizace, základní vybavení kuchyně, ložnice, koupelna, wc.

Strava
Vařili jsme si sami. V restauracích děti dávaly přednost pizze a hamburgerům než mořským příšerám. Nicméně vše bylo chutné.

Služby hotelu
Ubytování bez výhrad.

Pláž
cca 100 metrů od ubytování byla písečná pláž, průzračná teplá voda.

Irena M., 01.08.2019, Datum pobytu: 20.7. - 27.7.2019
Oblast: Chorvatsko Chorvatsko, Hvar, Hotel: Apartmány Pavlovic

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)